facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Zielone Czeki 2017 – rusza nabór PDF Print
Ekologia
Wtorek, 31 stycznia 2017 09:27

Czytaj dalej...WFOŚiGW w Katowicach ogłasza kolejną edycję prestiżowych nagród przyznawanych od 1994 roku z okazji Dnia Ziemi - "Zielonych Czeków".

Czytaj dalej...
 
Będzie klaster, będą pieniądze PDF Print
Ekologia
Czwartek, 29 gruddnia 2016 08:01

Czytaj dalej...12 grudnia w siedzibie Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu ponad trzydzieści podmiotów, w tym przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, wyższe uczelnie oraz parafie jednomyślnie podpisały list intencyjny, dotyczący utworzenia Klastra Energii „Żywiecka Energia Przyszłości”.

Czytaj dalej...
 
Śląskie bez smogu. Jak to zrobić? PDF Print
Ekologia
Środa, 30 listopada 2016 09:00

Czytaj dalej... Pod takim tytułem w piątek 25 listopada w Katowicach debatowali eksperci.

Czytaj dalej...
 
Żywiecczyzna przetestuje elektrofiltry kominowe PDF Print
Ekologia
Środa, 30 listopada 2016 08:58

18 listopada Prezes Zarządu Grupy CZH S.A. Adam Gorszanów podpisał listy intencyjne z samorządami Zabrza, Sosnowca oraz Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu, dotyczące współpracy w realizacji projektu „Elektrofiltry kominowe”.

Czytaj dalej...
 
Żywiec będzie miał wpływ na kształt uchwały antysmogowej PDF Print
Ekologia
Środa, 30 listopada 2016 08:55

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor został członkiem zespołu roboczego ds. ograniczenia niskiej emisji w województwie śląskim.

Czytaj dalej...
 
Jak kontrolować niską emisję? PDF Print
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:25

Czytaj dalej...Wypracowanie skutecznych procedur kontroli spalania odpadów, to najważniejsze wyzwanie, które winno usprawnić proces walki z niską emisją w regionie.

Czytaj dalej...
 
Zielona pracownia powstanie w Żywcu PDF Print
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:23

Czytaj dalej...Znamy laureatów Konkursu ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT'2016 dla szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.

Czytaj dalej...
 
Patrole na szlakach PDF Print
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:19

Policjanci z Żywca, wspólnie z Leśnikami z Nadleśnictwa w Węgierskiej Górce, Jeleśni oraz Ujsołach, przeprowadzili działania "Cross-Quad". Celem tych działań jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń, związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych.

Czytaj dalej...
 
[Konkurs] Stare Dobre Małżeństwo znów w Żywcu! PDF Print
Kultura
Piątek, 21 października 2016 11:27

Czytaj dalej...W środę 9 listopada zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury.  Po raz kolejny kultowe Stare Dobre Małżeństwo zagra swoje największe przeboje.

Czytaj dalej...
 
Będą wizyty PDF Print
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:16

Czytaj dalej...Od 3 października rozpoczyna pracę specjalna komisja składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego oraz Straży Miejskiej. Osoby wyznaczone przez burmistrza odwiedzą gospodarstwa domowe, na które w ostatnim czasie wpływało najwięcej skarg dotyczących opalania niewłaściwym paliwem (np. śmieciami, innymi odpadami).

Czytaj dalej...
 


Strona 2 z 196