facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Ekokarlik po raz drugi PDF Print
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:11

Czytaj dalej...Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza drugą edycję Konkursu „EKOKARLIK”.

Czytaj dalej...
 
Czyste Góry 2016 PDF Print
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:06

Zapraszamy na kolejną edycję XVIII Jesiennego Zlotu Turystyczno-Ekologicznego „Czyste Góry 2016”. Najbliższa edycja Zlotu odbędzie się w dniu 22 października 2016 r.

Czytaj dalej...
 
Nad dachami Paryża PDF Print
Demo content
Poniedziałek, 26 września 2016 07:33

Czytaj dalej...Edith Piaf, Jacques  Brel, Charles Aznavour, Joe Dassin, Patachou, Yves Montand i inni klasycy francuskiej piosenki. Zapraszamy na niezwykły koncert andrzejkowy do Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu.

Czytaj dalej...
 
Niezwykli maniacy wiolonczeli PDF Print
Kultura
Poniedziałek, 26 września 2016 07:24

Czytaj dalej...29 września 2016 r. godzina 18.00 Sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Żywcu. Zapraszamy!

Czytaj dalej...
 
Sięgnij po pieniądze na zielone pracownie PDF Print
Ekologia
Środa, 31 sierpnia 2016 20:53

Czytaj dalej...Rusza kolejna odsłona konkursu dla szkół.

Czytaj dalej...
 
Wykręcili ponad milion PDF Print
Ekologia
Środa, 31 sierpnia 2016 20:50

Czytaj dalej...Już ponad milion kilometrów wykręcili na rowerach uczestnicy akcji zainicjowanej przez fundację ekologiczną ARKA. Dzięki temu 50 rowerów trafi do domu dziecka.

Czytaj dalej...
 
Palenie śmieci to pozorna oszczędność PDF Print
Społeczeństwo
Środa, 10 sierpnia 2016 07:44

Czytaj dalej...Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabriela Gibas-Psuturi, która już kilka lat temu wypowiedziała wojnę miejscowym trucicielom atmosfery.

Czytaj dalej...
 
Smog nasz powszedni PDF Print
Raport GŻ
Środa, 10 sierpnia 2016 07:14

Czytaj dalej...Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wciąż jednak się unosi nad miastem. Tak jak pył zawieszony, którego nadmierne stężenia znów zaczniemy od września odczuwać. Wraz ze stężeniem, wzrośnie umieralność.

Czytaj dalej...
 
Wspólnie przeciw niskiej emisji PDF Print
Ekologia
Środa, 27 lipca 2016 21:06

Czytaj dalej...W czwartek 9 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Żywcu odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Rafał Adamusa oraz samorządowców gmin i powiatu żywieckiego, a także przedstawiciele Związku Międzygminnego ds. Ekologii. Kluczowym momentem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz ochrony środowiska i prosumenckiej energetyki.

Czytaj dalej...
 
Dziennikarze w Beskidach PDF Print
Ekologia
Środa, 27 lipca 2016 20:57

Czytaj dalej...Przebudowie drzewostanów świerkowych w lasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego poświęcona była sesja terenowa z udziałem dziennikarzy. Spotkanie zostało zorganizowane przez katowicką dyrekcję Lasów Państwowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w dniach 30-31 maja.

Czytaj dalej...
 


Strona 3 z 196