facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Zielone czeki wręczone PDF Print
Ekologia
Niedziela, 29 maja 2016 08:02

Czytaj dalej...Każdego roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach celebruje „Dzień Ziemi” uroczystym wręczeniem „Zielonych Czeków”. To doroczna nagroda finansowa przyznawana od 1994 roku osobom, które wyróżniają się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego.

Czytaj dalej...
 
Przenieś się do świata Eugeniusza Bodo PDF Print
Kultura
Piątek, 13 maja 2016 15:07

Czytaj dalej...“Bodo Café” - muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność́ do epoki piosenek z duszą i charakterem – w środę 8 czerwca w Żywcu.

Czytaj dalej...
 
15 maja Ogólnopolskim Dniem Po Stronie Natury PDF Print
Społeczeństwo
Piątek, 13 maja 2016 14:46

Czytaj dalej...Mieszkańcy Żywiecczyzny dbają o naturę tak, jak ona dba o nich!

Czytaj dalej...
 
Będzie uchwała antysmogowa PDF Print
Ekologia
Sobota, 23 kwietnia 2016 06:19

Czytaj dalej...Taką zapowiedź złożył w piątek 15 kwietnia w Katowicach Marszałek Województwa Śląskiego. Pomysł popiera także prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który deklaruje również wsparcie finansowe dla realizacji tych planów.

Czytaj dalej...
 
Szkoła muzyczna zaprasza na koncert PDF Print
Kultura
Piątek, 15 kwietnia 2016 20:08

Czytaj dalej...Muzyka w dobrym wykonaniem i odrobiną humoru? Proszę bardzo! Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Samorządowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Żywcu zapraszają na Koncert Środowiskowy.

Czytaj dalej...
 
Lepsze odpylanie PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:50

Czytaj dalej...Zakończono rozbudowę instalacji odpylania spalin w Kotłowni Rejonowej „Pod Grapą” w Żywcu.

Czytaj dalej...
 
Powstaną zielone pracownie PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:49

24 szkoły z województwa śląskiego otrzymają dofinansowanie na utworzenie szkolnej ekopracowni. Wśród nich jest jedna szkoła z Żywiecczyzny.

Czytaj dalej...
 
Dofinansowanie dla naszych gmin PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:48

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął decyzję o dofinansowaniu opracowania planów gospodarki niskoemisyjnej w gminach: Kozy, Ujsoły i Świnna. Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument, który określa cele strategiczne i szczegółowe dochodzenia do gospodarki niskoemisyjnej na poziomie lokalnym.

Czytaj dalej...
 
Nowy sprzęt dla strażaków PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:46

18 jednostek sprzętu specjalnego i samochodów specjalnych o wartości ponad 10,5 milionów złotych przekazanych zostało w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Sprzęt trafił do PSP w całym województwie.

Czytaj dalej...
 
Ferie z funduszem PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:44

Prawie 200 000 złotych przeznaczył w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do wyjazdów dzieci na ferie. – Dzięki dofinansowaniu udało się zorganizować wypoczynek dla 1 000 dzieci, które wyjechały do ośrodków na terenie województw: śląskiego i małopolskiego.

Czytaj dalej...
 


Strona 4 z 196