facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Spotkania konsultacyjne dla samorządów i przedsiębiorców PDF Print
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:31

Czytaj dalej...Prawie 150 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z województwa śląskiego uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Czytaj dalej...
 
Zostaw 1% na Żywiecczyźnie [Program do PIT] PDF Print
Społeczeństwo
Wtorek, 09 lutego 2016 09:20

Czytaj dalej...Przekazanie 1% należnego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, to najprostsza, najtańsza i bardzo skuteczna metoda wspierania lokalnego rozwoju. Tymczasem w 2015 roku podatnicy z Żywiecczyzny przekazali blisko milion złotych na OPP spoza naszego regionu. Prawie dwa razy więcej niż na nasze rodzime organizacje i stowarzyszenia. O tym dlaczego warto 1% wspierać lokalne organizację, i czy 1% to dużo rozmawiamy z Gabrielą Gibas-Psuturi, prezes Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Czytaj dalej...
 
Wystarczą dwie rubryki PDF Print
Społeczeństwo
Wtorek, 09 lutego 2016 08:38

Czytaj dalej...W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, każdy kto rozlicza przychody/dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ma prawo do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warunkiem przekazania przez właściwy Urząd Skarbowy 1% naszego podatku dla OPP jest wypełnienie w zeznaniu rocznym dwóch pól, w których należy wpisać numer KRS organizacji oraz przekazywaną kwotę 1% podatku obliczonego w naszym zeznaniu rocznym.

Czytaj dalej...
 
Będzie film o Aktion Saybusch PDF Print
Kultura
Wtorek, 09 lutego 2016 08:16

Czytaj dalej...Po niespełna 3 latach od premiery filmu „Jego oczami” o ks. Józefie Tischnerze, który obejrzeli widzowie w całej Polsce i za granią, oraz ponad roku od wydania książki pod tym samym tytułem, Szymon J. Wróbel zaczyna zdjęcia do nowego niezależnego dokumentu. Tym razem temat związany z Żywiecczyzną, dotyczący historii z początku II Wojny Światowej, czyli „Aktion Saybusch”. „Z domu...”, ma być dokumentem, bez archiwalnych zdjęć, adresowanym do młodych widzów.

Czytaj dalej...
 
Zapnijcie pasy! Boeing, Boeing wystartował! PDF Print
Kultura
Czwartek, 04 lutego 2016 10:34

Czytaj dalej...Kiedy ktoś decyduje się na trzy narzeczone, z których każda myśli, że jest tą jedyną, to musi się to skończyć katastrofą… albo dobrą zabawą.

Czytaj dalej...
 
Nehring, Shishkin i Książek - zapraszamy na mistrzowskie koncerty fortepianowe! PDF Print
Kultura
Czwartek, 04 lutego 2016 10:28

Czytaj dalej...Jeszcze nie umilkły na dobre echa ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, który cieszył sie wyjątkową popularnością. Tymczasem Państwowa Szkoła Muzyczna w Żywcu zaprosiła do Żywca aż trzech uczestników tych prestiżowych zmagań. Zapowiadają się więc koncerty fortepianowe w mistrzowskim wydaniu.

Czytaj dalej...
 
Kto jest winien miastu? PDF Print
Raport GŻ
Czwartek, 04 lutego 2016 09:58

Czytaj dalej...Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015 r.

Czytaj dalej...
 
Marcin Dylla – Koncert gitarowy PDF Print
Kultura
Czwartek, 04 lutego 2016 09:55

Czytaj dalej...Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Żywcu zapraszają na  koncert gitaorwy Marcina Dylli.

Czytaj dalej...
 
Piękno, za którym tęsknimy... PDF Print
Kultura
Czwartek, 04 lutego 2016 09:44

Czytaj dalej...Po tamtych czasach w naszej pamięci zostały jedynie piękne obrazy. A przecież wcale tak pięknie nie było...

Czytaj dalej...
 
Fundusz podsumował projekty PDF Print
Ekologia
Środa, 27 stycznia 2016 14:40

35 projektów o wartości blisko 930 mln zł – to efekt realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Czytaj dalej...
 


Strona 5 z 196