facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Ruszają Zielone Czeki PDF Print
Ekologia
Środa, 27 stycznia 2016 14:36

Czytaj dalej...Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji „Zielonych czeków” - nagrody finansowej przyznawanej każdego roku z okazji Dnia Ziemi. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjął regulamin konkursu i powołał Kapitułę nagrody.

Czytaj dalej...
 
Koncert Karnawałowy PDF Print
Kultura
Poniedziałek, 25 stycznia 2016 10:57

To wydarzenie każdego roku budzi spore zainteresowanie. 27 stycznia Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Rowickiego w Zywcu oraz Samorządowa Szkoła Muzyczna w Żywcu zapraszają na coroczny Koncert Karnawałow. Będzie i pieknie, i zabawnie - jak na karnawał przystało.

Czytaj dalej...
 
Ekopracownie nagrodzone PDF Print
Ekologia
Poniedziałek, 07 gruddnia 2015 21:32

Czytaj dalej...21 szkół zostało nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu pt. ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT, który został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród nagrodzonych jest również szkoła z Żywiecczyzny.

Czytaj dalej...
 
Mieszkańcy Oczkowa i Sporysza mogą liczyć na ekologiczny węgiel PDF Print
Ekologia
Poniedziałek, 07 gruddnia 2015 21:29

Początkiem grudnia w Urzędzie Miejskim w Żywcu odbyło się spotkanie mieszkańców dzielnic Oczków i Sporysz z przedstawicielami Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza. Żywiec został zakwalifikowany do programu pilotażowego spalania tzw. „Błękitnego węgla”. Około 200 ton tego nowego paliwa ma zostać przekazanych do testowania przez mieszkańców w najbliższych tygodniach.

Czytaj dalej...
 
Andrzejki z jazzem na poziomie PDF Print
Kultura
Czwartek, 19 listopada 2015 11:10

Czytaj dalej...Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Żywcu zaprasza na Andrzejkowy Koncert Jazzowy Tribute to Chick Corea. Wystąpi Piotr Matusik Quartet.

Czytaj dalej...
 
Niezwykła konferencja PDF Print
Przedsiębiorczość
Czwartek, 12 listopada 2015 20:44

Nudzą Cię długie konferencje? Cenisz przestrzeń do nawiązywania nowych kontaktów? Chcesz otworzyć się na nowe możliwości rozwoju? To niezwykłe wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj dalej...
 
Jubileusz 15-lecia SSM II st. i I Rocznica Nadania Imienia Witolda Rowickiego PSM I st. PDF Print
Kultura
Sobota, 07 listopada 2015 12:12

Czytaj dalej...28 października w Sali Koncertowej odbyła się Uroczystość Jubileuszu 15-lecia Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żywcu oraz I Rocznicy Nadania Imienia Witolda Rowickiego Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Żywcu.

Czytaj dalej...
 
Elektrownia słoneczna na Żarze PDF Print
Ekologia
Piątek, 06 listopada 2015 10:50

Czytaj dalej...2400 paneli fotowoltaicznych na górze Żar wyprodukuje łącznie 550 MWh energii elektrycznej rocznie.

Czytaj dalej...
 
Będą pieniądze na finansowanie wymiany pieców węglowych PDF Print
Ekologia
Piątek, 06 listopada 2015 10:45

Czytaj dalej...Nie można z RPO, ale można ze środków Funduszu.Zgodnie z zapisami RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 nie ma możliwości dofinansowania ze środków RPO zakresu zadania związanego z modernizacją źródeł ciepła w części dotyczącej zabudowy  niskoemisyjnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym.

Czytaj dalej...
 
Jak to robią inni? PDF Print
Ekologia
Piątek, 02 października 2015 11:01

Czytaj dalej...Spotkanie z władzami gminy Rudziniec oraz rejs po Kanale Gliwickim to główne pozycje wyjazdu szkoleniowego dziennikarzy, który odbył się 7 września.

Czytaj dalej...
 


Strona 6 z 196