facebook
Nowości:

News image

Smog nasz powszedni

Top story 1 | Środa, 10 sierpnia 2016

Emocje związane z raportem Światowej Organizacji Zdrowia powoli opadły. Elektryzująca wiadomość o tym, że Żywiec ma najbardziej w Europie zatrute powietrze, wci...

Więcej...
News image

Palenie śmieci to pozorna oszczędność

Top story 2 | Środa, 10 sierpnia 2016

Kiedyś ludzie chodzili po chrust do lasu, teraz do śmietnika po śmieci, żeby wybrać te, które są bardziej „kalorycznym paliwem” – przyznaje w rozmowie z GŻ Gabr...

Więcej...
News image

Kto jest winien miastu?

Top story 3 | Czwartek, 4 lutego 2016

Prawie 16 mln zł wynoszą zobowiązania firm i osób fizycznych wobec miasta Żywca. To więcej niż łączna pula wydatków majątkowych zaplanowanych w budżecie na 2015...

Więcej...
Budżet obywatelski - możesz zgłosić swoje pomysły PDF Print
Społeczeństwo
Czwartek, 16 kwietnia 2015 08:05

Czytaj dalej...Od 20 kwietnia do 4 maja mieszkańcy Żywca mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest pół miliona zł.

Czytaj dalej...
 
Paralotniarz na drzewie PDF Print
Społeczeństwo
Czwartek, 16 kwietnia 2015 07:40
Czytaj dalej...
Ponad trzy godziny trwało uwalnianie paralotniarza, który w środę po południu w lesie w Międzybrodziu Bialskim zawisł na drzewach 15 metrów nad ziemią.
Czytaj dalej...
 
Posprzątaj! PDF Print
Ekologia
Czwartek, 02 kwietnia 2015 00:00

W piątek 10 kwietnia doroczny dzień sprzątania miasta Żywca. Burmistrz Antoni Szlagor zachęca mieszkańców i przedsiębiorców, aby przyłączyli się do akcji i ruszyli na wielkie sprzątanie.

Czytaj dalej...
 
Tysiące drzew wokół szkół PDF Print
Ekologia
Czwartek, 02 kwietnia 2015 00:00

115 placówek oświatowych z naszego województwa przystąpi w tym roku do budowy lub rozbudowy przyszkolnych mini ogrodów botanicznych i mini arboretów w ramach akcji „Posadź swoje drzewo”.

Czytaj dalej...
 
O funduszach z samorządowcami PDF Print
Ekologia
Czwartek, 02 kwietnia 2015 00:00

Czytaj dalej...Prawie 140 przedstawicieli samorządów z województwa śląskiego wzięło udział w spotkaniu konsultacyjnym zorganizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Czytaj dalej...
 
Zgłoś ekoaktywistę PDF Print
Ekologia
Czwartek, 02 kwietnia 2015 00:00

Czytaj dalej...Do 30 kwietnia można zgłaszać swój udział w konkursie EkoAktywni organizowanym już po raz kolejny przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ios tips.

Czytaj dalej...
 
Biegający Wolontariusze nie zawiedli PDF Print
Społeczeństwo
Poniedziałek, 30 marca 2015 08:42

 Czytaj dalej...Wśród ok. 2 tys. biegaczy, którzy stanęli na starcie tegorocznego Półmaratonu Żywieckiego, ponad sześćdziesięciu biegło nie tylko dla siebie, ale również dla podopiecznych Domu Dziecka w Żywcu. To wolontariusze firmy Żywiec Zdrój, którzy uzbierali w ten sposób ponad 6 tys. zł.

Czytaj dalej...
 
[Zdjęcia] XVI Półmaraton Żywiecki za nami PDF Print
Społeczeństwo
Poniedziałek, 30 marca 2015 08:24

Czytaj dalej...Zgodnie z przewidywaniami, XVI Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora Żywieckiego był rekordowy. Padł rekord frekwencji (pobiegła również najwięcej w historii imprezy pań) oraz poprawiony po 11 latach został najlepszy wynik wśród kobiet. Organizatorzy powinni być zadowoleni, gdyż zawodnicy mimo wycieńczającej trasy, nie szczędzili dobrych słów pod ich adresem.

Czytaj dalej...
 
Środki z PROW - dla rolników i nie tylko PDF Print
Społeczeństwo
Sobota, 21 marca 2015 10:24

Czytaj dalej...13,5 mld euro trafi dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na polską wieś. Ile z tej puli uda się zebrać na Żywiecczyźnie? Kto może sięgać po środki i na co można wziąć dotację?

Czytaj dalej...
 
Pobiegną, aby pomóc PDF Print
Społeczeństwo
Sobota, 21 marca 2015 09:51

Czytaj dalej...W ubiegłym roku na starcie Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego po raz pierwszy stanęli pracownicy Żywiec Zdrój. Dzięki ich zaangażowaniu udało się wybiegać fundusze dla podopiecznych tutejszego Domu Dziecka. Również w tym roku Żywiec Zdrój dołączył do grona sponsorów imprezy. W niedzielę 29 marca pracownicy firmy ponownie wezmą udział w niezwykłej sztafecie wolontariuszy.

Czytaj dalej...
 


Strona 10 z 196