facebook

Makijaż permanentny PDF Print Adres email
Zdrowie i Uroda
Poniedziałek, 02 kwietnia 2012 07:44

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-03_makijaz.jpgStanowi alternatywę dla codziennego, pracochłonnego podkreślania rysów twarzy.  Profesjonalnie wykonany trwały makijaż ma na celu wzmocnienie rysunku ust, brwi bądź oczu, przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu. Wynik ostateczny zabiegu uwydatnia naturalną urodę, korygując przy tym drobne niedoskonałości. Największą zaletą makijażu permanentnego jest jego niezawodność na co dzień. Nie wymaga poprawek, nie rozmazuje się, pozwala zaoszczędzić czas na poranne przygotowania i zawsze wygląda świeżo.

Na czym polega zabieg?
Makijaż trwały opiera się na implantacji pigmentu w drugą warstwę naskórka (czyli na głębokość od 0,6 mm do 1,2 mm) za pomocą specjalnego urządzenia i sterylnej końcówki zaopatrzonej w cienką igłę. Przed rozpoczęciem pigmentacji ustalany jest pożądany kształt oraz odcień rysunku, dobierany do urody oraz indywidualnych oczekiwań klienta. Następnie dobieramy właściwy kolor barwnika, aplikujemy znieczulenie. Podczas zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, który zwykle ustępuje już następnego dnia (przy wrażliwszej skórze może utrzymywać się do 2 dni). Dwa dni po zabiegu obserwuje się delikatne złuszczanie naskórka, co jest procesem naturalnym. Bezpośrednio po zabiegu barwa makijażu jest dość intensywna, jednak po upływie 4-5 dni jego zabarwienie blednie o ok. 50% barwy wyjściowej. W celu utrwalenia efektu zabieg powtarza się po upływie około dwóch tygodni. Osadzony w naskórku i zmagazynowany w przestrzeni międzykomórkowej pigment utrzymuje się 3-5 lat, stopniowo ulegając rozjaśnieniu. Jego trwałość uzależniona jest od indywidualnych cech osoby związanych z przyswajaniem barwnika oraz od typu i grubości skóry.

Pielęgnacja skóry przed i po wykonaniu makijażu trwałego
Trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po zabiegu należy przyjmować lek antywirusowy. Miejsca poddane zabiegowi przez kilkanaście dni powinny być nawilżane i chronione (preparatami poleconymi przez kosmetyczkę). Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Należy ją myć wodą lub specjalnym mleczkiem i tonikiem. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. Do 6 tygodni po zabiegu należy unikać silnego nasłonecznienia

Wskazania do zabiegu
Makijaż permanentny może być zarówno zabiegiem upiększającym (wydobywa rysy twarzy, dodaje gęstości brwiom, podkreśla oczy -   optycznie zwiększając objętość rzęs, wzmacnia kontur ust oraz wizualnie je powiększa), jak również korygującym niedoskonałości urody. Metoda jest również niezwykle przydatna w przypadku niwelowania skutków przebytych wcześniej schorzeń (rekonstrukcja łuku brwiowego, nierówne lub zdeformowane, zbyt wąskie usta czy zmiany po odtwórczych zabiegach, jak rekonstrukcja brodawki sutkowej). Osoby aktywne, uprawiające sport, uczulone na kosmetyki kolorowe lub borykające się z brakiem czasu również docenią efekty tego typu makijażu.

Przeciwwskazania do zabiegu: 
Ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, stałe przyjmowanie leków sterydowych, aktywna opryszczka wargowa (w przypadku pigmentacji ust), infekcje, stany zapalne lub przebyte choroby gałki ocznej (w przypadku pigmentacji powiek),  wysoka gorączka, przeziębienie, grypa.

Halina Bronowska/ centrum prestige

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :