facebook

Inbud Żywiec PDF Print Adres email
Firmowy Wizytownik
Poniedziałek, 28 maja 2012 08:41

Wśród realizacji Inbud Żywiec ma m.in. budowę kolejki na Kasprowy Wierch. Wśród realizacji, jakimi szczyci się w swojej niemal czterdziestoletniej historii firma Inbud Żywiec, są zadania, których nie podjąłby się pierwszy lepszy wykonawca.

Inbud Żywiec ma siedzibę w Łodygowicach przy ulicy Żywieckiej. W ciągu 40 lat mała firma oparta na rodzinnym kapitale prowadząc nieprzerwanie od momentu powstania w 1973 roku, aż do dziś działalność wyłącznie budowlaną, rozwinęła się w prężne przedsiębiorstwo. Stało się to możliwe dzięki sumiennej pracy i rzetelności załogi, popartej wiedzą techniczną oraz kierownictwu zwracającemu szczególną uwagę na jakość i terminowość wykonywanych robót.

Biurowiec Roedl & Partner, zbudowany przez Inbud wskazywany jest jako przykład wzorowej nowoczesnej architektury.INBUD Żywiec jest przedsiębiorstwem budowlanym wyspecjalizowanym w wykonawstwie obiektów inżynierii lądowej, budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, urządzeń i obiektów sportowo–rekreacyjnych oraz małej architektury. Swoim klientom oferuje budowę kolei górskich gondolowych, wyciągów krzesełkowych, orczyków, hal przemysłowych, sportowych i widowiskowych, budynków wielokondygnacyjnych, oczyszczalni ścieków, roboty w zakresie wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych oraz pokryć dachowych. Wśród realizacji, jakimi szczyci się w swojej niemal czterdziestoletniej historii, są zadania, których nie podjąłby się pierwszy lepszy wykonawca.

Począwszy od lat osiemdziesiątych, wraz z Mostostalem, firma wybudowała i oddała do użytku szereg kolei górskich oraz wyciągów orczykowych: koleje linowe Kasprowy Wierch w Zakopanem (3 instalacje), Puławy - Bieszczady, Skrzyczne - Szczyrk, Pilsko – Korbielów, Czantoria – Ustroń, Czarny Groń – Rzyki, Szrenica – Szklarska Poręba (7 instalacji), Ośrodek Szczawnica, Białka Tatrzańska, Nadajnik TV na Skrzycznem, ponadto budowa nartostrad, sztucznego zaśnieżania, zbiornika retencyjnego w Szklarskiej Porębie oraz szereg innych inwestycji. Wrażenie robią również realizacje w zakresie budownictwa ogólnego: rozbudowa fabryki DELPHI w Jeleśni, rozbudowa i modernizacja budynku administracyjnego oraz magazynowego firmy FINVEDEN BULTEN w Bielsku-Białej, przebudowa zakładu i biurowca Bolix, firmy Erbak, budowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, budowa estakady dojazdowej do terminalu Okęcie w Warszawie, budowa biurowca w Gilowicach, nadzór i koordynacja kompleksowej budowy fabryki w Pekinie (Chiny).
Wśród licznych nagród, jakie firma otrzymała w ciągu prawie 40 lat swojej działalności załoga Inbud szczególnie ceni sobie Platynowe Wiertło przyznane w 2010 roku za prestiżową budowę biurowca firmy Roedl&Partner. To odznaczenie przyznawane w ramach organizowany przez firmę Bosch prestiżowego konkursu promującego najlepszych wykonawców budowlanych w Polsce, pracujących zgodnie z najwyższymi standardami jakości. W kwietniu tego roku prezes Władysław Żyrek został zwycięzcą plebiscytu Osobowość Ziem Górskich (w kategorii Duży Przedsiębiorca), organizowanego przez Koalicję Marek Ziem Górskich.

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-05_inbud.jpgSumienna praca, rzetelności załogi, poparta wiedzą techniczną oraz kierownictwo, które zwraca szczególną uwagę na jakość i terminowość wykonywanych robót to nasza tajemnica sukcesu.
Władysław Żyrek
Prezes Inbud Żywiec