facebook

Nowy Zamek ma tytanowy dach PDF Print Adres email
Społeczeństwo
Piątek, 11 września 2009 10:32

Firma BUDMET z Krakowa zajmie się remontem elewacji zewnętrznej Nowego Zamku w Żywcu.

Dach nowego zamku pokryto tytanową blachą.

Stosowną umowę w tej sprawie podpisano we wtorek 15 września. Firma wykona remont elewacji zewnętrznej, z częściową wymianą i renowacją okien i drzwi. Starostwo uzgodniło również, że w ramach umowy wyremontowane zostaną również tarasy i balkony, a wokół budynku wykonany zostanie kamienny chodnik. Zgodnie z umową firma wkroczy na plac budowy jeszcze w tym roku. Prace mają potrwać do końca października 2010 roku.

Inwestycja jest drugim etapem projektu pod nazwą „Od Komorowskich do Habsburgów - utworzenie historycznego parku tematycznego w Żywcu”. Jego wartość to ponad 13,3 mln zł, z czego aż 11 mln pochodzi z funduszy Unijnych w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Starostwo dokłada 2,3 mln zł.

Tymczasem kończą się prace prowadzone w ramach I etapu projektu. Prowadzi je Zakład Handlowo-Budowlany z Muszyny. Obecnie robotnicy kończą wymianę więźby dachowej i blachy dachowej. Pokrycie zostało wykonane z tytanowej blachy o grubości 0,7 mm. Firma wykonała izolację pionową całego obiektu zamkowego oraz odwodnienie. Prace w ramach pierwszego etapu mają zakończyć się 15 listopada tego roku. Wykonawca zapewnia, że roboty idą zgodnie z harmonogramem.

Tomasz Matlakiewicz

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :