facebook

Szupex, Alter Medica PDF Print Adres email
Firmowy Wizytownik
Środa, 22 sierpnia 2012 07:21

 mt_ignoreGrupa żywieckich firm Jana Szupiny działających w branży farmaceutyczno-zielarskiej może poszczycić się już ponad dwudziestoletnią tradycją.

 

Wszystko zaczęło się w 1990 roku, kiedy Krystyna i Jan Szupinowie założyli SZUPEX – hurtownię farmaceutyczną, która od początku swojej działalności stawiała na naturę – leki ziołowe i produkty zielarskie. Inspirację do podjęcia działalności gospodarczej, ukierunkowanej na branżę zielarską stanowiła pasja pani Krystyny, która fascynowała się ziołolecznictwem. Swoim zainteresowaniem „zaraziła” męża na tyle skutecznie, że przez dwie kadencje był prezesem Polskiej Izby Zielarsko- Medycznej i Drogeryjnej. W uznaniu zasług, nowy zarząd izby nadał panu Janowi zaszczytny tytuł prezesa honorowego.
Bogata gama wyrobów firmy Alter Medica cieszy się uznaniem konsumentów w całym kraju. Można je kupić również w Żywcu. Szupex prowadzi tutaj dwa sklepy zielarskie (przy ul. Kościuszki, oraz w okolicy dworca PKP).W ciągu zaledwie kilku lat firma stała się ważnym graczem w swojej branży. Wraz z pojawieniem się na polskim rynku pierwszych suplementów diety – produktów, które uzupełniając codzienną dietę, pomagającą w sposób naturalny dbać o zdrowie – Szupinowie szybko dostrzegli ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą ta kategoria artykułów. Szupex w krótkim czasie stał się wyłącznym dystrybutorem wprowadzającym na polski rynek asortyment wielu producentów suplementów diety. Naturalnym krokiem w kierunku rozwoju było uruchomienie własnej produkcji suplementów, w efekcie czego powstała Alter Medica. Jej początki nie były łatwe. Jednak determinacja i doświadczenie Jana Szupiny, wspieranego przez młodszego syna - Miłosza oraz zaangażowany zespół pracowników przesądziły o powodzeniu firmy.
Dziś produkty Alter Medica cieszą się uznaniem w całej Polsce i mają swoją stałą rzeszę nabywców. Asortyment firmy obejmuje liczną grupę produktów stosowanych pomocniczo w dolegliwościach układu trawiennego, odpornościowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego oraz moczowego. Wspomagają przemianę materii, przebieg rekonwalescencji oraz regenerację organizmu. Wzmacniają także efekty tradycyjnych kuracji leczniczych. Oprócz suplementów diety, Alter Medica oferuje również kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, a także specjalistyczną serię kosmetyków Natu Pharm, przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Surowce stanowiące bazę produktów pozyskiwane są zarówno z ekologicznie czystej Syberii, Polinezji, Ameryki Południowej i Północnej, ale również od wielu polskich producentów zielarskich i roślinnych. Dzięki obecności na polskim rynku linii suplementów diety Alter Medica, dowiedzieć się można o istnieniu wielu egzotycznych roślin: polinezyjskich owoców noni, korzenia kudzu, jagody goji lub brazylijskiej acai, które po odpowiednim przetworzeniu są solidnym sprzymierzeńcem, pomagającym troszczyć się o stan naszego zdrowia. Warto zatem zapoznać się z całą paletą oferowanych przez firmę wyrobów. Tym bardziej, że za szerokim asortymentem przemawia najwyższa jakość, utrzymywana dzięki rygorystycznym normom HACCP. Uznanie nabywców oraz środowiska, w ramach którego przedsiębiorstwo funkcjonuje, potwierdzają liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia. Drzewko Życia – statuetka przyznana firmie kilkakrotnie podczas targów „Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury” w Katowicach, Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, certyfikat IASC – Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Aloesu, wyróżnienie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii oraz nagrodę, którą firma ceni sobie szczególnie – Statuetkę „Serce za Serce” przyznaną przez Fundację im. Profesora Zbigniewa Religi w dowód najwyższego uhonorowania firm- to tylko niektóre, najbardziej cenione prze firmę.
b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-08_fv_prodmn.jpgProdukty Alter Medica cieszą się dużym zainteresowaniem ludzi dbających o profilaktykę zdrowotną również na lokalnym rynku. Na terenie Żywca pełny asortyment firmy dostępny jest w dwóch sklepach zielarskich firmy Szupex – obok dworca PKP oraz vis a vis Biblioteki Miejskiej (ul. Kościuszki), a także w Aptece Żywieckiej zlokalizowanej przy ul. 1 maja 1 (obok dworca PKS) oraz przy ul. Dworcowej 22 (w nowej siedzibie NZOZ Medicus). Osoby korzystające z internetu mogą zakupić produkty poprzez sklep internetowy, dostępny pod adresem www.prostoznatury.pl.
Jan Szupina, jako doświadczony przedsiębiorca od 10 lat w aktywny sposób udziela się w Business Centre Club, a szczególnie w Bielskiej Loży organizacji, która skupia firmy z terenu Podbeskidzia. Od kilku ostatnich lat pan Jan uczestniczy w pracach Konwentu Seniorów BCC. Podczas zebrań poruszane są tematy związane nie tylko z lokalną przedsiębiorczością, ale również dotykające wielu aspektów społecznych. Zagadnienia te są szczególnie istotne dla pana Szupiny, który jest mocno zaangażowany w działalność społeczną oraz charytatywną wielu organizacji non profit. Od wielu już lat wspomaga Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi, wspierając m.in. badania nad Polskim Sztucznym Sercem, robotem kardiochirurgicznym „Robin Heart”, czy też opracowaniem „autologicznej” protezy zastawki serca. Rokrocznie współorganizuje także koncert „Serce za serce”, który stanowi podsumowanie rocznej działalności Fundacji. Jednak szczególne miejsce w życiu pana Szupiny zajmuje sport, a zwłaszcza ulubiona dyscyplina - piłka nożna. Niegdyś aktywny piłkarz, dziś od wielu już lat jest zaangażowanym działaczem piłkarskim na terenie Żywiecczyzny. Początkowo związany był z lokalnymi klubami męskiego footballu. Jednak prawie 10 lat temu postanowił pójść w innym kierunku. Dostrzegając potencjał u młodych mieszkanek Żywca i okolic, z pomocą zaprzyjaźnionych działaczy założył pierwszy na Żywiecczyźnie klub piłki nożnej kobiet- Towarzystwo Sportowe MITECH. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Klub w krótkim czasie przyciągnął wiele wspaniałych zawodniczek- amatorek, które wkładając całe serce w treningi i rozgrywane mecze, w ciągu kilku sezonów zapewniły swojej drużynie awans do ekstraligi piłki nożnej kobiet, będącej odpowiednikiem męskiej ekstraklasy. Aktualnie drużyna zakończyła 3 sezon rozgrywek w ekstralidze, zapewniając sobie pewne miejsce w kolejnym sezonie. Od samego początku istnienia TS MITECH pan Jan jest jego prezesem oraz jednym z głównych sponsorów. Warto wyjaśnić, że klub swą nazwę zawdzięcza sponsorowi tytularnemu- żywieckiej firmie branży budowlanej MITECH, która produkuje chemię budowlaną. Przedsiębiorstwo, zarządzane przez starszego syna pana Jana– Piotra Szupinę, stanowi drugi filar grupy Szupex, ale więcej na jego temat w jednym z kolejnych numerów.

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-08_fv_js.jpg"Dzięki wspólnemu wysiłkowi ludzi tworzących tę firmę udało nam się stworzyć serię produktów, które w momencie pojawienia się na półkach aptek czy sklepów zielarskich trafiają w gusta odbiorców i spełniają ich oczekiwania.

Jan Szupina
Prezes i założyciel firm Szupex i Alter Medica.

 {jcomments off}