facebook

Aby przedszkolaki piły wodę PDF Print Adres email
Zdrowie i Uroda
Wtorek, 16 października 2012 06:43

 b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-10_logo_mamo_tato_wole_wode.jpgRusza IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” Do udziały zaproszone są wszystkie przedszkola z województw śląskiego i dolnośląskiego.

 

Program „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. IV edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!” została także objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.
W ramach IV edycji, która rozpoczęła się 4 października, do 1000 przedszkoli, które zarejestrują się na stronie internetowej www.wolewode.pl trafią pakiety z materiałami edukacyjnymi. Nowym elementem programu jest możliwość uzyskania przez placówkę patronatu „Mamo, Tato, wolę wodę!”.
- W poprzednich latach przedszkola często zgłaszały się do nas z pytaniami, w jaki sposób mogą bardziej zaangażować się w program i komunikować, że realizują jego założenia
 – mówi Monika Piekarska z Żywiec Zdrój.
- Nowa formuła programu to wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom i sposób na zachęcenie przedszkoli do wyróżnienia się spośród innych oraz do pochwalenia się prowadzonymi przez nie działaniami. Patronat programu opracowanego we współpracy z ekspertami oraz wspieranego przez instytucje cieszące się powszechnym uznaniem i zaufaniem, będzie potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów opieki i edukacji – dodaje Piekarska. 
Materiały w wersji drukowanej otrzymają tylko najszybsze przedszkola, ale ich wersja elektroniczna dostępna będzie dla każdej zainteresowanej placówki, ponieważ wszystkie przedszkola będą mogły wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że zarejestrują się na stronie internetowej programu, przeprowadzą zajęcia edukacyjne oraz… wykażą się szczególną dbałością o promowanie wśród dzieci zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania. W skład pakietów edukacyjnych, które trafią do przedszkoli wchodzą karty pracy dla dzieci, bajki w formie audiobooków o przygodach Zdrojka – wodnego bohatera programu – i jego przyjaciół, odblaski przypominające dzieciom o piciu wody, a także poradniki dla nauczycieli, rodziców i dyrektorów oraz plakat z modelowym talerzem żywieniowym.
Picie wody oraz prawidłowa dieta i aktywność fizyczna są ważne niezależnie od dnia i pory roku, dlatego IV edycja „Mamo, Tato, wolę wodę!” będzie trwała cały rok szkolny. Do 31 grudnia 2012 r. placówki będą mogły starać się o patronat. Te, które go otrzymają, zyskają też prawo do uczestnictwa w II etapie. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie i przeprowadzenie wśród społeczności przedszkolnej najbardziej innowacyjnego działania związanego z kształtowaniem nawyku picia wody. Trzech zwycięzców wyłonionych w czerwcu 2013 r. otrzyma multimedialne zestawy edukacyjne z interaktywną tablicą.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie www.wolewode.pl w zakładce ”Dla przedszkoli”. Od października ruszyła już nowa odsłona strony. Rodzice znajdą tam kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z którego mogą czerpać pomysły na zachęcanie swoich pociech do picia wody.

Źródło: informacja prasowa Żywiec Zdrój S.A.

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-10_plakat.jpg

 

 

 

 

REKLAMA


mt_ignore

 

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :