facebook

Mitech PDF Print Adres email
Firmowy Wizytownik
Piątek, 09 listopada 2012 09:04

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-11_gazeta_zywiecka2.jpgMITECH - Chemia Budowlana to firma rodzinna, którą od początku istnienia prowadzą bracia Piotr i Miłosz Szupina. Powstała w Żywcu, gdzie do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę. Specjalizuje się w produkcji wyrobów i półproduktów z tzw. grupy chemii budowlanej, przeznaczonej zarówno dla odbiorców hurtowych, jak i indywidualnych.

 

Na przestrzeni lat dzięki systematycznemu rozwojowi oraz licznym inwestycjom związanym z unowocześnianiem zaplecza laboratoryjno - produkcyjnego, a także zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry specjalistów oraz współpracy z renomowanymi dostawcami surowców, MITECH stał się marką rozpoznawalną w Polsce i UE.

Rozwój sieci sprzedaży, nawiązanie kontaktów handlowych z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorcami oraz systematyczny rozwój działu sprzedaży i marketingu, przy jednoczesnym pozyskaniu nowych przedstawicieli regionalnych pozwoliło na nawiązanie stałej współpracy z dystrybutorami asortymentu oferowanego przez MITECH.

Rozszerzenie UE o kolejne państwa członkowskie oraz zliberalizowanie zasad współpracy gospodarczej z zagranicą, zapoczątkowało współpracę z odbiorcami z południa Europy. Aktualnie MITECH sprzedaje swoje wyroby do kilku krajów UE oraz na Ukrainę. Firma wyspecjalizowała się w produkcji materiałów przeznaczonych do systemów dociepleń oraz szerokiej gamy produktów do prac wykończeniowych i ogólnobudowlanych. Wysoki standard produktów potwierdzają certyfikaty ETA i oznaczenia CE, które dopuszczają produkty do sprzedaży i stosowania w budownictwie w krajach członkowskich UE. Dbając o terminowość dostaw, firma rozwinęła własną sieć spedycyjno- logistyczną. Dotychczasowe osiągnięcia stanowią dla firmy silną motywację do dalszego rozwoju. W trosce o zapewnienie najwyższej jakości materiałów, MITECH prowadzi ścisły nadzór nad całością procesu technologicznego, kontrolując zarówno zakupione surowce, poszczególne etapy produkcji, jak i wyroby gotowe.

Wspieranie wartościowej działalności lub inicjatywy jest zawsze godne podziwu i uznania, a pomoc potrzebującym czy utalentowanym ludziom stanowi źródło satysfakcji. Dlatego też MITECH zaangażowany jest w różne formy działalności społecznej. Najbardziej znanym podopiecznym, a zarazem chlubą firmy jest Towarzystwo Sportowe MITECH Żywiec. To pierwszy na Żywiecczyźnie klub piłki nożnej kobiet, który może pochwalić się ogromnymi osiągnięciami. W sezonie 2008/2009 zajął I miejsce w rozgrywkach I ligi, awansując tym samym do rozgrywek ekstraligi, w której występuje z powodzeniem już 4 sezon. Warto jednak podkreślić, że firma MITECH wspiera również inicjatywy nie związane ze sportem, w tym organizacje społeczne działające na rzecz dzieci i młodzieży, a także osób chorych oraz niepełnosprawnych.

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-11_farby-mitech.jpg