facebook

Nowy sprzęt dla strażaków PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 22 marca 2016 12:46

18 jednostek sprzętu specjalnego i samochodów specjalnych o wartości ponad 10,5 milionów złotych przekazanych zostało w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Sprzęt trafił do PSP w całym województwie.

 

Zakup sprzętu został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - ponad 7,2 miliona złotych, samorządy terytorialne - 2,7 miliona złotych i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 600 tysięcy złotych.
Warto dodać, że jeden z zakupionych pojazdów: ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania 4x4 z 6-osobową kabiną (GCBA 4x4/6) trafił do komendy PSP w Żywcu.
WFOŚiGW w Katowicach, w latach 1996-2015 KW przekazał na zakup sprzętu dla Państwowych Straży Pożarnych ponad 98 mln zł. Jeszcze w tym roku kwota ta ulegnie zwiększeniu. W planie Funduszu na rok 2016 przewidziano bowiem kolejne środki w wysokości 9,5 mln zł (w tym na zakup pojazdów prawie 8 mln zł).


mt_ignore

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :