facebook

Przenieś się do świata Eugeniusza Bodo PDF Print Adres email
Demo content
Piątek, 13 maja 2016 15:07

bodo640x429“Bodo Café” - muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność́ do epoki piosenek z duszą i charakterem – w środę 8 czerwca w Żywcu.

Nawiązujemy do postaci i twórczości Eugeniusza tworząc barwne i rozśpiewane widowisko. Łączymy trzy światy - powszechnie znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia, porywającą muzykę na żywo oraz aktorskie scenki w stylu kabaretów międzywojennych.

Eugeniusz Bodo to kultowa postać, gwiazda przedwojennych filmów, teatrów rewiowych i kabaretów, reżyser i scenarzysta. Aktor o czarującym uśmiechu i ujmującym sposobie bycia, obiekt westchnień dam “sprzed lat”.
Zafascynowani jego rolami i barwnym życiem sięgamy do melodii, które wykonywał w dawnych filmach i międzywojennych rewiach. Przypominamy znane tanga, foxtroty, walczyki; szlagiery takie jak: “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, “Sex appeal” czy “Zimny drań”, które uczynił nieśmiertelnymi. Piosenki wzbogaciliśmy scenkami aktorskimi i komediowymi, a także popisowymi choreografiami tworząc jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Scenariusz: Witold Pelka,
Reżyseria: Magdalena Gnatowska,
Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej,
Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet
Choreografie i ruch sceniczny: Nadia Mazur
Wykonawcy:
Katarzyna Konieczna – sopran / rola aktorska
Ewelina Sobczyk – sopran / rola aktorska
Łukasz Kostka – baryton / rola aktorska
Nadia Mazur - taniec
Agnieszka Dancewicz – skrzypce
Karol Grzeszczuk – akordeon
Justyna Służalec – fortepian
Emilia Krzyżanowska - fortepian
Krzysztof Kołodziej – gitara
Zespół artystów “Bodo Café” to doskonale współpracujący, żywy organizm. Nasi soliści to śpiewacy m.in. Opery Śląskiej i Łódzkiego Teatru Piosenki - nie tylko świetnie wyszkoleni, ale przede wszystkim - autentyczni w swych rolach. Doskonale odnajdują się w konwencji retro i interpretacji piosenek dwudziestolecia międzywojennego.
Trzon instrumentalny stanowi zespół TangoStan Quintet (znany z niezwykle udanych interpretacji muzyki tangowej Astora Piazzolli), który pracował pod kierunkiem Krzysztofa Kołodzieja - artysty niezwykle utalentowanego, stojącego na straży dobrego smaku i najwyższej artystycznej jakości. Całość wyreżyserowała Magdalena Gnatowska, która zadbała by spektakl zrealizowany był z finezją i polotem.

Środa, 8 czerwca, godz. 18.00. Cegiełki w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie szkoły.

mt_ignore

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :