facebook

Niezwykli maniacy wiolonczeli PDF Print Adres email
Kultura
Poniedziałek, 26 września 2016 07:24

cello29 września 2016 r. godzina 18.00 Sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Żywcu. Zapraszamy!

Czy w muzyce XXI wieku są jeszcze obszary nieodkryte? Ziemie nietknięte wyobraźnią kompozytora, czy brzmienia niezmieszane z najbarwniejszych nut? Oczywiście, że są i nieustannie dają o sobie znać wypływając na światło dzienne z czeluści twórczych umysłów.
CelloManiacs – to młody zespół pasjonatów, który wyrywa z niebytu zapomniane gatunki, łączy style i brzmienia porzucone, zaniechane albo dzielnie broniące się przed zaszufladkowaniem i nie ulegające modnym trendom. 
Czterech młodych wiolonczelistów o niesamowitej wrażliwości muzycznej, doskonałej technice wykonawczej i całkiem sporym indywidualnym dorobku artystycznym, połączyło swe siły i talenty w celu odkrycia nowego muzycznego lądu.  Efekt synergii pomysłów, dotychczasowych doświadczeń i bogactwa muzycznych gatunków jest zaskakujący.  Zwłaszcza, że trafia do szerokiego grona odbiorców o różnych gustach, upodobaniach i doświadczeniach. Muzyka jaką tworzy kwartet CelloManiacs jest wyjątkowo uniwersalna, zakorzeniona jest bowiem w klasyce, ale nie stroni do popu, jazzu i rocka. Sięga także po motywy etniczne korzystając z dorobku country, swingu czy bluesa.     
Marcin Kusek Jr., Rafał Kwiatkowski, Jakub Pożyczka i Filip Syska, to nazwiska tworzące zespół, któremu świat muzyczny już od dwóch lat uważnie się przygląda i przysłuchuje.  Posłuchajcie i Wy.
CelloManiacs to niezwykli maniacy wiolonczeli. To znakomici, młodzi wirtuozi,  nie skażeni rutyną, degradującą komercją,  ani nudą.   To  powiew świeżego brzmienia, to kawał dobrej muzyki na „cztery smyki”. 
Cegiełki w kwocie 30 złotych do nabycia w sekretariacie Szkoły.

mt_ignore

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :