facebook

Patrole na szlakach PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:19

Policjanci z Żywca, wspólnie z Leśnikami z Nadleśnictwa w Węgierskiej Górce, Jeleśni oraz Ujsołach, przeprowadzili działania "Cross-Quad". Celem tych działań jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń, związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych.

Przez dwa dni kilkudziesięciu policjantów z żywieckiej komendy, wspólnie z leśnikami, przemierzało szlaki masywów leśnych w rejonie Rycerzowej Wielkiej. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze Straży Leśnej z trzech nadleśnictw – Węgierskiej Górki, Jeleśni oraz Ujsół. Celem akcji jest ograniczenie niezgodnego z przepisami korzystania ze szlaków turystycznych przez osoby poruszające się na motocyklach typu „cross” oraz quadach. Dodatkowo weekendowe działania ukierunkowane były na zapobieganie kradzieży choiny. Była to już kolejna tego typu akcja. Wspólne działania służb każdorazowo spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród turystów wędrujących po leśnych szlakach. Przypominamy, że za popełnienie tego wykroczenia grozi kara grzywny nawet do 5 tys. zł.

TOMAmt_ignore

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :