facebook

Drzewa dla Zjednoczonej Europy PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 31 marca 2017 08:23

arka

Nowy projekt– Drzewa Zjednoczonej Europy zainaugurowała początkiem marca fundacja ekologiczna Arka. Międzynarodowy program łączy tematykę ekologiczną z integracją europejską.

Idea Zjednoczonej Europy podważana jest obecnie coraz częściej. Neguje się sens jej istnienia i przewiduje jej nieuchronny rozpad. Taka narracja dominuje w świadomości społecznej. Głos entuzjastów Zjednoczonej Europy jest słaby, albo nie słychać go wcale. Proces ten łączy się z uporczywym negowaniem wypracowywanych przez lata strategii europejskich w zakresie ochrony środowiska, z polityką ochrony klimatu na czele. A przecież pokolenie, które doświadczyło skutków podzielonej, walczącej ze sobą Europy wciąż jeszcze żyje – argumentują inicjatorzy całej akcji. - Jako obywatele powinniśmy podjąć działania, dzięki którym ta historia się nie powtórzy. Brońmy uniwersalnych wartości: integracji europejskiej, wolności obywatelskiej, demokracji, ochrony środowiska. Mamy świadomość, że jako niewielka organizacja ekologiczna, nasze pole działania jest ograniczone, ale niech każdy robi tyle, ile może. Nie bądźmy bezradni i obojętni.

Pomysł zakłada zakorzenianie idei Zjednoczonej Europy poprzez sadzenie drzew. Pierwsze drzewo zostało zasadzone 3 marca w Bielsku-Białej, a w kwietniu ruszy portal, na którym znajdzie się licznik posadzonych drzew.
- Sadzenie drzew będzie osią programu, wokół której będziemy organizować liczne działania edukacyjne w europejskich miastach – zapowiadają działacze arki.

TOMA

Tomasz Matlakiewiczmt_ignore

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach


 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :