facebook

Policyjna „hybryda” na naszych drogach PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 30 maja 2017 07:08

 

policyjna hybryda34 oznakowane Toyoty Auris o napędzie hybrydowym otrzymała śląska policja. Jeden z radiowozów trafi na Żywiecczyznę.

Pojazdy zostały przekazane w użytkowanie jednostkom Policji w całym województwie. Jeden z nich trafi do żywieckich stróżów prawa. Samochody posiadają bogate wyposażenie, które zapewnia możliwie jak najwyższe bezpieczeństwo i komfort użytkującym je policjantom, pełniącym w nich służbę. Każde z aut warte jest 92 tys. zł. Ich silnik ma pojemność 1,8 litra oraz 136 koni mechanicznych.
Nowe toyoty zastąpiły stare wysłużone, i nadmiernie zanieczyszczające środowisko radiowozy. Ich zakup sfinansowały Komenda Wojewódzka policji, samorządy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który wsparł zakup kwotą 900 000 zł. Jak powiedział Andrzej Pilot, prezes Funduszu, w ramach walki ze smogiem możliwe było przeznaczenie takiej kwoty na zakup nowoczesnych, ekologicznych pojazdów, które zastąpiły te starsze i bardziej uciążliwe dla środowiska. W tej chwili trwają prace nad kolejnym wnioskiem, dzięki któremu w przyszłym roku w naszym województwie pojawią się kolejne policyjne hybrydy. Ma ich być tym razem 40. Zakupy te mają dać oszczędności na poziomie prawie 600.000 zł rocznie. Dodatkową korzyścią będzie znaczne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

źródło: slaska.policja.gov.plmt_ignore

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

 

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :