facebook

Razem Raźniej na Matysce PDF Print Adres email
Społeczeństwo
Piątek, 11 września 2009 09:28

Ok. 300 osób wzięło udział w sobotę 19 września w organizowanym już po raz ósmy rajdzie integracyjnym pod nazwą Razem Raźniej.

razemJak zwykle na Matyskę prowadziły trzy trasy: niebieska dla tych, którzy poruszają się na wózkach lub o kulach, żółta dla lubiących spacery i czerwona dla wymagających. - W zasadzie wszystkie trasy są proste, ale przebycie czerwonej wymaga trochę sprawności - zaznacza Jadwiga Klimonda, pomysłodawca i organizator imprezy. - Uczestnicy muszą przechodzić pod zasiekami i pokonać odcinek trasy, przechodząc po dwóch rozwieszonych między drzewami linach. W trakcie marszu zawodnicy mieli również inne zadania do wykonania. Szukali w lesie drzew wysmarowanych czosnkiem, musieli rozpoznać po melodii tytuły pieśni patriotycznych oraz wykonać pomysłowe rzeźby z chleba, na wzór tych, które niegdyś potajemnie wykonywali więźniowie w obozach.

W trakcie gdy jedni pokonywali przeszkody rozmieszczone na trasach, inni ścigali się podczas VI Wojewódzkich Wyścigów Wózków Nieprofesjonalnych oraz Osób z Dysfunkcją Narządu Ruchu. Tor wyścigowy dla nich urządzono na wysokości piątej stacji drogi krzyżowej.

W tym roku ideą przewodnią imprezy była idea pielgrzymowania. - Każdy z naszych uczestników dostał na pamiątkę muszlę, żeby pamiętał, że nasze życie doczesne jest ciągłym pielgrzymowaniem - podkreśla Jadwiga Klimonda. - Takie muszle nosili kiedyś ze sobą pielgrzymi.

Meta rajdu znajdowała się pod krzyżem jubileuszowym na szczycie Matyski. Tam wszyscy otrzymali nagrody i pamiątki z imprezy.

TOMA

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :