facebook

Początek roku w nowej sali PDF Print Adres email
Społeczeństwo
Piątek, 11 września 2009 09:30

Nieprzypadkowo tegoroczna Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego miała miejsce w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Niemal równo z pierwszym dzwonkiem oddano tutaj do użytku salę gimnastyczną.

poczatek roku

- Wybudowaliśmy taką salę, na jaką pozwoliły przepisy budowlane - tłumaczył Józef Biegun, były dyrektor żywieckiego „ekonoma” podczas uroczystości. Długą na 36 i szeroką na 13 metrów salę budowano od 2006 roku. Druga, mniejsza salka mierzy 13 na 6 m. Koszt inwestycji, której wykonawcami były miejscowe firmy budowlane, to ok. 3 mln. zł. Początkowe plany zakładały, że sala będzie szersza o 4 metry. Na taki wariant nie udało się jednak uzyskać zgody. Starosta mimo tego przekonuje, że ukończenie inwestycji to sukces. - Nieraz słyszałem, że prędzej kaktus mi na ręce urośnie, niż powstanie ta sala. Dziś, zapewniam, mogę się witać ze wszystkimi bez problemu.

Podczas inauguracji, przy okazji otwarcia sali, starosta szczególnie podkreślał zasługi poprzedniego dyrektora szkoły. - Sukces zawsze ma wielu ojców, ale prawdziwym ojcem tego sukcesu jest dyrektor Józef Biegun - podkreślił w przemówieniu. Wraz z podziękowaniami emerytowany dyrektor otrzymał od zarządu i Rady Powiatu kwiaty. - Będąc na emeryturze, często tędy przechodzę i cieszę się, że szkoła tętni życiem, funkcjonuje i wciąż jest dla tak wielu osób centrum rozwoju - przyznał Biegun.

Starosta niemal niezauważalnie odniósł się również do zamieszania związanego z dyrektorską nominacją dla Adama Zonia. - Wolą zarządu powiatu to Adam Zoń sprawuje funkcję dyrektora, a osobom i instytucjom kontestującym rzeczywistość mówię, że jest to niepotrzebne.

Przypomnijmy, wojewoda jeszcze w 2008 roku unieważnił uchwałę ze względu na uchybienia proceduralne, jakich dopatrzył się przy przeprowadzaniu konkursu. Stanowisko wojewody podziela również Śląskie Kuratorium Oświaty. Zarząd powiatu z kolei zaskarżył decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. WSA natomiast oddaliło skargę. Powiat, który wciąż obstaje przy ważności wyboru Adama Zonia, złożył skargę do Naczelnego Sądu Administracyjną i domaga się kasacji poprzedniego wyroku. W tej chwili strony czekają aż NSA zajmie się sprawą.

Tomasz Matlakiewicz

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :