facebook

XII Przegląd Piosenki Religijnej PDF Print Adres email
Kultura
Wtorek, 05 lipca 2011 10:51

foto: sxc.hu4 -5 czerwca 2011 r. To doskonała okazja, żeby się spotkać, pochwalić swoim talentem, sprawdzić umiejętności i wspólnie z innymi poprzez śpiew uwielbić Boga.W Milówce już po raz 12 odbywał się Przegląd Piosenki Religijnej. Hasłem przeglądu były słowa Ojca Świętego „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”.

W tym roku zmagania konkursowe odbywały się w kinie Tęcza. W pierwszym dniu, 4 czerwca na scenie prezentowały się przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych. Dzień później śpiewała młodzież z gimnazjum i szkół średnich. Łączne na scenie zaprezentowało się ponad 160 wykonawców. Zaśpiewali prawie 50 utworów konkursowych.GRAND PRIX festiwalu i nagrodę w wysokości 1000 złotych ufundowaną przez Pawła i Łukasza Golców otrzymał
Chór z Gimnazjum im. J. Pawła II w Rychwałdzie, za wykonanie w trzygłosie piosenki pt. „Nie lękajcie się”. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: przedszkolaki - Karolina Biegun z Przedszkola w Milówce, szkoły podstawowe, klasy I-III - Jolanta Drożdż z SP im. M. Kopernika w Milówce (soliści), Ewa Fiedor i Adrianna Wędzel z SP Nr 1 w Kamesznicy (zespoły/grupy), szkoły podstawowe, klasy IV-VI - Eliza Kania z SP im. Hugona Kołłątaja Nr 5 w Żywcu (soliści), Zespół Wokalny z SP im. M. Kopernika w Milówce (zespoły, grupy), gimnazjum i szkoły średnie: Katarzyna Pal z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rychwaldzie (soliści), Magdalena i Joanna Sprawnik, z GOK w Zebrzydowicach (zespoły, grupy), Schola Parafialna z Radziechów (chóry).
Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i Parafia Rzymsko Katolicka w Milówce. Współorganizatorem Wójt Gminy Milówka i Starostwo Powiatowe w Żywcu. Przez dwa dni festiwalu grał i śpiewał również zespół „Angelus” z Milówki, którego opiekunem jest ks. Bogusław Kastelik, z kolei harcerki z Milówki w przerwach przeprowadzały konkursy i zabawy z widownią. Przeglądowi towarzyszyła także wystawa poświęcona spotkaniom parafian z Ojcem Świętym.

GOK Milówka

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :