facebook

Lato dla urody PDF Print Adres email
Zdrowie i Uroda
Wtorek, 26 lipca 2011 12:54

Świeże owoce i warzywa królują na naszych stołach, bo to przecież pełnia lata. Wszyscy wiemy że to zdrowie i lekarstwo dla naszego wyjałowionego przez zimę i wiosnę organizmu. Jeśli jednak chcemy mieć pełną korzyść z lata, nie zapominajmy o naszej skórze i zbawiennym wpływie na nią właśnie owoców. Wiadomo też, że zielone części roślin zasobne są w chlorofil, wysoko ceniony w kosmetyce dzięki swemu odmładzającemu działaniu. Wykorzystajmy je więc dla siebie, oczywiście pod warunkiem że nie jesteśmy uczuleni na dane składniki.
* Młodziutkie listki pokrzyw, zielonej pietruszki, babki i rumianku myjemy i siekamy, Dla zagęszczenia dodajemy łyżkę mleka w proszku albo mąki ziemniaczanej. Papkę która powstała nakładamy na twarz i szyje. Taka maseczka bogata jest w witaminę C.* Jeśli natomiast chcemy dostarczyć naszej skórze witaminy B – przygotowujemy maseczkę z posiekanego szpinaku, połączonego z rozgotowanym w mleku ziemniakiem. Powstałą jeszcze ciepłą papkę nakładamy na twarz.* Możemy też przygotować maseczkę malinową - doskonałe źródło witaminy C. Garść malin ucieramy na miazgę i zagęszczamy łyżką mąki ziemniaczanej a jeszcze lepiej mlekiem w proszku. Gotowa maseczkę nakładamy na twarz i szyje na 20 minut.* W witaminę A zasobna jest maseczka z młodej marchewki. Dwie młode marchewki ucieramy, łączymy z surowym żółtkiem i łyżką mąki ziemniaczanej. Nakładamy na twarz i szyję na 20 minut. Po tym czasie maseczkę zmywamy ciepłą wodą.
* Każdą z podanych wyżej maseczek można stosować raz w tygodniu.
* Maseczki doskonałe są dla każdej cery z wyjątkiem uczulonych na któryś ze składników.
* Maseczki nakładamy po uprzednim umyciu twarzy. Po 15-20 minutach maseczkę zmywamy, twarz i szyję wklepujemy krem. Tylko zdrowa skóra ładnie i świeżo wygląda, a będzie zdrowa, jeśli dostarczymy jej potrzebnych witamin.

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :