facebook

Aby dzieci piły wodę PDF Print Adres email
Zdrowie i Uroda
Piątek, 02 gruddnia 2011 10:48

(foto: SCX.HU)W październiku do 153 przedszkoli z woj. śląskiego trafi ły zestawy edukacyjne, w których znalazły się m.in. poradnik dla wychowawców, atrakcyjne zeszyty ćwiczeń dla dzieci oraz tablice i pomoce dydaktyczne.

Wszystko w ramach kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!”, która ma kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych. - Chcemy zachęcać dzieci do picia wody, promujemy zdrowy tryb życia, kładąc nacisk na prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczną, a także postawy proekologiczne – wylicza Monika Piekarska, przedstawicielka organizatora kampanii, firmy Żywiec Zdrój. 1500 zestawów edukacyjnych, trafi do blisko 150 tysięcy dzieci. Poza przedszkolami z woj. śląskiego otrzyma je również blisko 370 innych placówek całej Polski. Nie przypadkowo działania zaadresowano do przedszkolaków. Wczesne dzieciństwo jest bowiem zdaniem ekspertów okresem, w którym najłatwiej nauczyć dziecko właściwych zachowań żywieniowych. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę o roli wody w otaczającym świecie oraz poznać jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.


TOMA

Dlaczego picie wody jest takie ważne?

Woda jest substancją niezbędną do życia. Wszystkie składniki odżywcze pobierane z pokarmów są wchłaniane i transportowane właśnie z jej udziałem. Dzieci powinny pić wodę każdego dnia, ponieważ jest ona najbardziej naturalnym płynem, nie zawiera cukru, a tym samym zbędnych kalorii, nie zaburza apetytu ani upodobań smakowych. Tymczasem, jak wynika z badania zrealizowanego w 2010 roku przez TNS OBOP, dzieci w wieku przedszkolnym piją jej za mało. Stanowi ona zaledwie 11% spożywanych przez nie płynów. Według norm opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia przedszkolak powinien wypijać dziennie ok. 6 szklanek płynów.


 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :