facebook

Terapia poprzez sztukę PDF Print Adres email
Kultura
Środa, 14 gruddnia 2011 08:16

b_150_100_16777215_0___images_stories_2011-12_terapia_poprzez.jpgJuż po raz drugi niepełnosprawni na scenie giIowickiego GOK prezentowali swoje zdolności artystyczne. przez dwa dni 17 i 18 listopada trwał tutaj Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gilowicach. Łącznie udział w nim wzięło kilkaset osób z ośmiu placówek.

Marek Matlakiewicz, kierownik WTZ w Gilowicach, który był organizatorem przeglądu, podkreśla, że taka impreza ma duże znaczenie dla wychowanków takich placówek. - Każdy z nich mógł zaprezentować, co potrafi i poczuć się docenionym. Kładziemy również nacisk na propagowanie terapii poprzez sztukę. Praca nad repertuarem i własną prezentacją artystyczną bardzo pomaga bowiem niepełnosprawnym w rozwoju - tłumaczy. - Do tego dochodzi również aspekt integracyjny. Nasz przegląd daje możliwość spotkania środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi, a na scenie wspólnie z niepełnosprawnymi prezentowały się również dzieci z klasy integracyjnej z Oczkowa.
W kategorii inscenizacja: I miejsce Szkoła Specjalna z Łodygowic, II miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno - Przedszkolny z Żywca - Sporysza, III miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej w Gilowicach wraz z pracowniami w Milówce, IV miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej "PORT" z Bielska - Białej. W kategorii układ taneczny zwyciężył Środowiskowy Dom Samopomocy z Pewli Wielkiej, drugie miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Żywcu, trzecie Zespół Szkolno – Przedszkolny z Żywca, czwarte natomiast Szkoła Specjalna w Łodygowicach. W kategorii piosenka: I miejsce zajął Eugeniusz Dziki z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego z Międzybrodzia Bialskiego, II miejsce Elżbieta Ochelska ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Pewli Wielkiej, III miejsce natomiast Warsztat Terapii Zajęciowej z Kukowa. W kategorii dowolnej nagrodę specjalną otrzymał Leon Alisch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żywcu, a trzy równorzędne I miejsca zajęli: WTZ "PORT' z Bielska - Białej, Psychiatryczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z Międzybrodzia Bialskiego oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Gilowic wraz z pracowniami w Milówce.
Patronat honorowy objęli: Burmistrz Miasta Żywca, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Wójt Gminy Gilowice oraz Wójt Gminy Milówka. Imprezę wsparli finansowo: Hutchinson Żywiec, Eurofirany, Burmistrz Żywca, Wójt Gminy Milówka, Hotel "Tycjan" w Milówce, Firma Art-Mark z Żywca, Firma Żywiec Zdrój, Ciastkamia "Szarotka" z Milówki, Sklep Ogólnospożywczy "Zwardoń" z Milówki, S.C. Artur, Andrzej i Jan Wandzel z Żywca i Gilowic oraz Cafe Bilard Club z Gilowic.

Tomasz Matlakiewicz

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :