facebook

Żywiec otwiera się na turystów PDF Print Adres email
Turystyka
Wtorek, 20 gruddnia 2011 08:25

(foto: Tomasz Matlakiewicz)Szereg imprez kulturalnych i sportowych zorganizowanych zostało w naszym mieście w ciągu minionego roku.

Największa z nich to oczywiście Tydzień Kultury Beskidzkiej. Bardzo dużą popularnością szczególnie wśród wielbicieli kuchni regionalnej cieszyła się także tegoroczna edycja Światowego Festiwalu Smakowania Kwaśnicy oraz Oscypek Fest. Ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej całego regionu było "Żywieckie Suwakowanie" stanowiące połączenie wakacyjnego odpoczynku z muzyką i przyjemnością gry na puzonie. Również w tym roku przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji z myślą o mieszkańcach i turystach.

(foto: Tomasz Matlakiewicz)Od początku listopada turyści odwiedzający Żywiec mogą bezpłatnie skorzystać z nowoczesnych systemów informacji turystycznej. W Muzeum Miejskim zainstalowano nowoczesny system dźwiękowy do oprowadzania po żywieckim zamku. Wchodząc do pierwszej sali turysta może użyć urządzenia elektronicznego. Po wciśnięciu jednej z czterech wersji językowej: polskiej, angielskiej, słowackiej i niemieckiej uzyskuje szczegółową informacje o eksponatach znajdujących się w każdej z komnat zamkowych. Taki elektroniczny system został zainstalowany w każdej z sal muzealnych. Warto podkreślić, że treść prelekcji przygotowano tak, aby była ona jak najatrakcyjniejsza dla zwiedzających. Co ciekawe po ekspozycjach oprowadza Arcyksiąże Stefan Habsburg.
To nie wszystkie atrakcje, które czekają na turystów w Żywcu. Od listopada działa również elektroniczna trasa spaceru po mieście. Jak to działa? (foto: Tomasz Matlakiewicz)Turysta wypożycza w punkcie Informacji Turystycznej lub w Muzeum Miejskim urządzenie elektroniczne (audiobook) wraz ze słuchawkami. W urządzeniu, które zabiera z sobą na spacer wgrana jest 23 minutowa prelekcja na temat największych atrakcji turystycznych miasta. Po wciśnięciu odpowiedniego guzika można uzyskać informacje między innymi o: żywieckim parku, zamku, dzwonnicy czy konkatedry. Warto podkreślić, że oba systemy udostępniane są bezpłatnie. Systemy informacji turystycznej zostały zrealizowane w ramach programu "Poprawa jakości i dostępności informacji turystycznej na terenie powiatów: bielskiego i żywieckiego”.

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :