facebook

Narciarze nie płacą PDF Print Adres email
Turystyka
Poniedziałek, 02 stycznia 2012 08:32

 b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-01_mapa_pilskon.jpgBezpłatne parkingi i lepszy dojazd. Czym jeszcze Pilsko kusi narciarzy w tym sezonie?

Narciarze, którzy w tym sezonie odwiedzą Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie nie będą płacić za parking. Gmina Jeleśnia, która jest właścicielem terenu doszła w tej sprawie do porozumienia z Gliwicką Agencją Turystyczną. Wójt gminy, Marian Czarnota chce w ten sposób wyjść naprzeciw turystom i zachęcić narciarzy do skorzystania z tras na Pilsku. W ubiegłym roku postój pod wyciągami kosztował 6 zł. Mało tego, droga od ronda w Korbielowie prowadząca do wyciągów będzie odśnieżana w wyższym standardzie niż do tego pory. - To dosyć stromy podjazd, w poprzednich sezonach zdarzały się stłuczki i korki, chcemy to zmienić. GAT sfinansuje zakup 20 ton soli drogowej – wyjaśnia Marian Czarnota.
O bezpłatnych parkingach GAT myślał już od kilku miesięcy. Przypomnijmy, w minionym roku nie powiodła się próba sprzedania ON Pilsko. Wystawiony za cenę 16,5 mln zł nie przyciągnął inwestorów. Czy przyciągnie narciarzy? Marcin Kędracki, zapowiadał, niedawno w rozmowie z GŻ, że postara się przyciągnąć w tym roku narciarzy cenami. - Zamierzamy znacznie obniżyć ceny biletów, w sezonie zaproponujemy narciarzom możliwie najtańszą ofertę.
Pilsko jest jednym z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce. Narciarze mają do wyboru ok. 20 km tras oraz 10 wyciągów orczykowych i jeden krzesełkowy. Trasa nr 5 (średnio trudna) z Pilska do polany Strugi ma aż 4,5 km długości i należy do dwóch najdłuższych w Polsce, a jej blisko dwukilometrowy fragment posiada homologację FIS. Różnica wzniesień wynosi na niej aż 772 m. Wysokość Pilska jest atutem ośrodka. W górnych partiach sezon trwa nierzadko od listopada aż do pierwszych dni maja. Poza Tatrami panują tutaj najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa. Największe minusy ośrodka to brak wyciągu krzesełkowego z Hali Szczawiny na Miziową, oraz brak naśnieżania w górnych partiach tras.
Już od 10 lat na wyciągach funkcjonują bramki na elektroniczne karty zbliżeniowe. Ceny wyjazdów wahają się w zależności od wyciągu i pory od 2,70 do 8 zł. Warto też pomyśleć o karnetach. W tym sezonie karnety całodniowe mają kosztować 55 zł. Taniej jest kupować karnety kilkudniowe. Można również skorzystać z karnetów porannych (od 9.00 do 12.00) za 40 zł oraz popołudniowych (od 12.00 do 16.00) za 30 zł. Po sezonie (tylko w tygodniu) od 29 do 30 kwietnia ma być nieco taniej. Na terenie ośrodka Pilsko funkcjonują trzy stacje GOPR. Jest również snowpark, punkty gastronomiczne, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego oraz narciarskie przedszkole.


Tomasz Matlakiewicz

 

 

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :