facebook

Granty rozdane PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 29 maja 2013 09:51

Czytaj dalej...Znamy już zwycięzców piątej edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu „Po stronie natury”. W tym roku jury wybrało 11 zwycięskich projektów spośród ponad 400 nadesłanych wniosków. Dwójka laureatów to grantobiorcy z Żywiecczyzny, którzy wykazali się skrupulatnością oraz innowacyjnością w zaplanowaniu działań ekologicznych.

Czytaj dalej...
 
Zielone czeki dla przyjaciół przyrody PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 07 maja 2013 07:39

Czytaj dalej...Tradycyjnie już od 20 lat w Dniu Ziemi Wojewódzki Fundusz Ochroni Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagradza finansowo osoby ze Śląska wyróżniające się w działalności proekologicznej. Nagrody te, dziś oficjalnie nazwane „Zielonymi Czekami” są jedynymi w Polsce tego typu wyróżnieniami przyznawanymi osobom, które poza swymi obowiązkami zawodowymi, w sposób szczególnie aktywny, działają na rzecz ekologii i poprawy stanu środowiska w naszym regonie. W ciągu 20 lat nagrodzono już prawie 200 osób.

Czytaj dalej...
 
Posprzątane PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 01 maja 2013 09:36

Włączyli się mieszkańcy, przedstaCzytaj dalej...wiciele urzędów i spółek miejskich. 26 kwietnia po raz kolejny ruszyła akcja Generalnego Sprzątania Miasta.

Czytaj dalej...
 
Natura nie boli PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 05 kwietnia 2013 08:45

Inwestycje na terenach objętych siecią Natura 2000? To prostsze niż myślisz.

Czytaj dalej...
 
Piąty rok - piąty milion drzew PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 27 marca 2013 09:43

Czytaj dalej...Rusza kolejna edycja programu „Po stronie natury” organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia i Lasami Państwowymi. Jednym z jego efektów będzie kolejny milion posadzonych drzew.

Czytaj dalej...
 
Miliony litrów czystej wody PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 25 marca 2013 10:37

Czytaj dalej...Ponad 2,5 mln litrów wody pitnej wyprodukowało w ubiegłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Żadna spośród kilkudziesięciu próbek, pobieranych w ciągu całego roku do badania nie wzbudziła zastrzeżeń Sanepidu.

Czytaj dalej...
 
Światowy Dzień Wody w Żywcu PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 21 marca 2013 16:37

Czytaj dalej...Podobnie jak przed rokiem MPWiK nie zapomniało o Światowym Dniu Wody. Na jutro przewidzianych jest sporo atrakcji.

Czytaj dalej...
 
Budują, uszczelniają, tworzą wnioski PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 04 marca 2013 23:34

Czytaj dalej...Trwa realizacja II fazy projektu pt. „Oczyszczanie ścieków na Żywiecczyźnie”. Choć do jej ukończenia pozostało jeszcze sporo czasu, samorządowcy z Żywiecczyzny już myślą o kolejnych etapach tego gigantycznego przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...
 
Żywia alternatywą dla marketów PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 14 lutego 2013 09:10

Czytaj dalej...Ma być zdrowo, ekologicznie i z pożytkiem dla rolników oraz konsumentów z Żywiecczyzny. Fundacja Klamra planuje stworzyć wspólną inicjatywę na rzecz dostępu do zdrowej lokalnej żywności. Spotkanie organizacyjne w sobotę 23 lutego.

Czytaj dalej...
 
Gaździny i kanalizacja PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 12 lutego 2013 11:29

Czytaj dalej...Co mają wspólnego Koła Gospodyń Wiejskich z kanalizacją? Zdaniem pracowników Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu bardzo wiele.

Czytaj dalej...
 
Domy pasywne to nie mrzonka PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 04 lutego 2013 13:59

 Czytaj dalej...Jeszcze do niedawna solary, pompy ciepła, czy też wentylacja z systemem odzyskiwania ciepła traktowane były jako luksus. Z czasem zyskują jednak na popularności, a już wkrótce będą nieodzownym rozwiązaniem każdej nowoczesnej budowy. Nie tylko ze względu na nowe unijne przepisy budowlane, które wejdą już za kilka lat, ale również dlatego, że to się po prostu opłaca. Koszty poniesione w związku z budową domów niskoenergetycznych są wprawdzie wyższe, niż w przypadku tradycyjnego budowania, ale różnica powinna się zwrócić w ciągu kilkunastu lat.

Czytaj dalej...
 


Strona 8 z 8