facebook

Jak kontrolować niską emisję? PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:25

Czytaj dalej...Wypracowanie skutecznych procedur kontroli spalania odpadów, to najważniejsze wyzwanie, które winno usprawnić proces walki z niską emisją w regionie.

Czytaj dalej...
 
Zielona pracownia powstanie w Żywcu PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:23

Czytaj dalej...Znamy laureatów Konkursu ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT'2016 dla szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.

Czytaj dalej...
 
Patrole na szlakach PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 31 października 2016 09:19

Policjanci z Żywca, wspólnie z Leśnikami z Nadleśnictwa w Węgierskiej Górce, Jeleśni oraz Ujsołach, przeprowadzili działania "Cross-Quad". Celem tych działań jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń, związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych.

Czytaj dalej...
 
Będą wizyty PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:16

Czytaj dalej...Od 3 października rozpoczyna pracę specjalna komisja składająca się z pracowników Urzędu Miejskiego oraz Straży Miejskiej. Osoby wyznaczone przez burmistrza odwiedzą gospodarstwa domowe, na które w ostatnim czasie wpływało najwięcej skarg dotyczących opalania niewłaściwym paliwem (np. śmieciami, innymi odpadami).

Czytaj dalej...
 
Ekokarlik po raz drugi PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:11

Czytaj dalej...Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza drugą edycję Konkursu „EKOKARLIK”.

Czytaj dalej...
 
Czyste Góry 2016 PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 29 września 2016 14:06

Zapraszamy na kolejną edycję XVIII Jesiennego Zlotu Turystyczno-Ekologicznego „Czyste Góry 2016”. Najbliższa edycja Zlotu odbędzie się w dniu 22 października 2016 r.

Czytaj dalej...
 
Sięgnij po pieniądze na zielone pracownie PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 31 sierpnia 2016 20:53

Czytaj dalej...Rusza kolejna odsłona konkursu dla szkół.

Czytaj dalej...
 
Wykręcili ponad milion PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 31 sierpnia 2016 20:50

Czytaj dalej...Już ponad milion kilometrów wykręcili na rowerach uczestnicy akcji zainicjowanej przez fundację ekologiczną ARKA. Dzięki temu 50 rowerów trafi do domu dziecka.

Czytaj dalej...
 
Wspólnie przeciw niskiej emisji PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 27 lipca 2016 21:06

Czytaj dalej...W czwartek 9 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Żywcu odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Rafał Adamusa oraz samorządowców gmin i powiatu żywieckiego, a także przedstawiciele Związku Międzygminnego ds. Ekologii. Kluczowym momentem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz ochrony środowiska i prosumenckiej energetyki.

Czytaj dalej...
 
Dziennikarze w Beskidach PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 27 lipca 2016 20:57

Czytaj dalej...Przebudowie drzewostanów świerkowych w lasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego poświęcona była sesja terenowa z udziałem dziennikarzy. Spotkanie zostało zorganizowane przez katowicką dyrekcję Lasów Państwowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w dniach 30-31 maja.

Czytaj dalej...
 
Zielone czeki wręczone PDF Print Adres email
Ekologia
Niedziela, 29 maja 2016 08:02

Czytaj dalej...Każdego roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach celebruje „Dzień Ziemi” uroczystym wręczeniem „Zielonych Czeków”. To doroczna nagroda finansowa przyznawana od 1994 roku osobom, które wyróżniają się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego.

Czytaj dalej...
 


Strona 2 z 8