facebook

Segreguj śmieci póki czas, nasz trud nie pójdzie w las | Jak segregować w Żywcu? PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 09 gruddnia 2014 11:37

mt_ignoreKampania społeczna miasta Żywca. Warto segregować ponieważ: • zapłacimy niższe stawki i zaoszczędzimy nawet kilkaset zł rocznie; • niwelujemy konieczność corocznego podnoszenia składek za odprowadzanie odpadów; • unikamy konieczności płacenia przez Polskę dużych kar finansowych • chronimy środowisko naturalne.

Czytaj dalej...
 
Segreguj śmieci póki czas, nasz trud nie pójdzie w las | Dzikie wysypiska PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 09 gruddnia 2014 10:57

mt_ignoreKampania społeczna miasta Żywca. Dzikie wysypiska śmieci. Nie jest ich już tak wiele i nie są tak duże jak dawniej. Ale wciąż są, co przy obecnym systemie gospodarowania odpadami może dziwić. I dziwi, bo przecież teraz każdy podpisuje stosowną deklarację i odprowadza tyle śmieci, ile potrzebuje. Bez dodatkowych opłat.

Czytaj dalej...
 
Będą dodatkowe pieniądze na walkę z niską emisją PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 08 gruddnia 2014 00:00

Czytaj dalej...To dobra wiadomość również dla Żywca, który z przekroczonymi normami zanieczyszczenia powietrza zmaga się od lat. Po raz drugi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej (podobnie jak fundusze w 10 innych województwach) przystępuje do programu KAWKA realizowanego wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj dalej...
 
Mamy hasło kampanii PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 24 listopada 2014 15:24

 

Czytaj dalej...Segreguj śmieci póki czas, nasz trud nie pójdzie w las – to oficjalne hasło kampanii społecznej realizowanej przez miasto Żywiec. Jego autorką jest Natalia Cypel z klasy VB, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Żywcu. Jej propozycje jurorzy wygrali spośród prawie 70 propozycji nadesłanych na konkurs przez uczniów żywieckich szkół i gimnazjów. Autorka oryginalnego sloganu otrzyma w nagrodę tablet.

Czytaj dalej...
 
Oczyszczalnia: każdy ma swoją PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 07 listopada 2014 09:08

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to alternatywa godna rozważenia zwłaszcza tam, gdzie podłączenie do kanalizacji jest zbyt kosztowne. Są jednak takie gminy, gdzie ze względu na rozproszoną zabudowę podstawą całego systemu są właśnie przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Czytaj dalej...
 
Konkurs | Wymyśl hasło, zgarnij tablet! PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 21 października 2014 19:44

Czytaj dalej...Wymyśl hasło promujące segregację odpadów i wygraj atrakcyjne nagrody.  Do wygrania tablet, odtwarzacze mp3 oraz książki.

Czytaj dalej...
 
Puszcza Białowieska rozkwitła na Śląsku PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 08 października 2014 13:08

Czytaj dalej...Szukają Państwo pomysłu na weekendowy wyjazd? Proszę bardzo. Plenerowa wystawa z oszałamiającymi zdjęciami Puszczy Białowieskiej do obejrzenia w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Można ją obejrzeć w komplecie z całym ogrodem. Wstęp wolny.

Czytaj dalej...
 
Sadzą nie tylko na Żywiecczyźnie PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 19 września 2014 08:15

Czytaj dalej...Nadleśnictwo Siewierz. „Po stronie natury” - posadzono ponad 2 tysiące drzew!

Czytaj dalej...
 
Dotacja na warsztaty PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 08 września 2014 00:00

Czytaj dalej...Jedenaście zadań z zakresu edukacji ekologicznej otrzymało dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród instytucji, którym WFOSiGW przyznał pieniądze jest również jedna z Żywiecczyzny.

Czytaj dalej...
 
Radary poprawią nasze bezpieczeństwo PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 08 września 2014 00:00

 Czytaj dalej...Jest niezwykle czuły, dokładny i bardzo przydatny. Od czerwca w Goczałkowicach działa nowoczesny radar meteorologiczny. Będzie ostrzegał przed burzami, gradobiciem i ulewami.

Czytaj dalej...
 
2 mln dla MPWiK PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 08 sierpnia 2014 14:07

Czytaj dalej...16 inwestycji związanych z gospodarką wodną znalazło się na liście zadań kwalifikujących się do dofinansowania z pożyczek Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród zadań, zakwalifikowanych do dofinansowania jest również jedno realizowane na terenie Żywca.

Czytaj dalej...
 


Strona 5 z 8