facebook

Gmino, skorzystaj! PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 08 lipca 2014 12:56

Czy kampanie informacyjne dotyczące gospodarowania odpadami mają sens? Zdecydowanie tak, ponieważ wprowadzone przed rokiem zmiany w ustawie o czystości i porządku w gminach nie zamykają procesu dostosowania gmin do nowych wymagań. Ten proces dopiero się rozpoczyna i potrwa kilka lat, a bez świadomego zaangażowania mieszkańców, nie uda się osiągnąć oczekiwanych efektów.

Czytaj dalej...
 
[Zdjęcia] Piknik Ekologiczny „Po stronie natury” PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 24 czerwca 2014 08:54

Czytaj dalej...7 czerwca w Cięcinie, w gminie Węgierska Górka, odbył się Piknik Ekologiczny zorganizowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Podczas Pikniku został otwarty pierwszy szlak konny na Żywiecczyźnie, wspólnie z leśnikami sadzono drzewa oraz odbyły się warsztaty ekologiczne.

Czytaj dalej...
 
Dojrzałe spojrzenie na ekologię PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 09 czerwca 2014 00:00

 Czytaj dalej...Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach promocji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 organizuje konkurs fotograficzny pn. „Dojrzałe spojrzenie na ekologię”.

Czytaj dalej...
 
Jest wsparcie dla osób fizycznych PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 09 czerwca 2014 00:00

Czytaj dalej...Budujesz energooszczędny dom lub przymierzasz się do termomodernizacji budynku? Skorzystaj z atrakcyjnych kredytów.

Czytaj dalej...
 
Urzędnicy i przedsiębiorcy razem PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 09 maja 2014 00:00

Czytaj dalej...Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochroni Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą współpracować.

Czytaj dalej...
 
Dla tych, co kochają przyrodę PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 09 maja 2014 00:00

Czytaj dalej...Mówią o nich „Ludzie o Zielonych Sercach”. Są wśród nich naukowcy, społecznicy, dziennikarze i prości ludzie, których łączy jedno – zamiłowanie do przyrody. We wtorek 22 kwietnia już po raz 21. odebrali „Zielone Czeki”.

Czytaj dalej...
 
Unikatowa przyroda na 30 fotografiach PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 08 kwietnia 2014 08:23

Czytaj dalej...- Śląsk nie musi się kojarzyć jedynie z degradacją środowiska. To miejsce, gdzie mamy wiele cennych przyrodniczo terenów – przekonują organizatorzy wystawy „Natura 2000 w województwie śląskim”.

Czytaj dalej...
 
[ZAPROSZENIE] Woda świętuje PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 19 marca 2014 18:28

Czytaj dalej...Jak odbywa się produkcja wody? Jaką pokonuje drogę od studni głębinowej do kranu? Będzie można się tego dowiedzieć w piątek 21 marca br. w godz. 10-14.

Czytaj dalej...
 
Sposób na metan PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 06 marca 2014 13:00

Czytaj dalej...Silniki gazowe to recepta na problemy kopalni metanowych.

Czytaj dalej...
 
Zielone czeki | zgłoś kandydatów PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 06 marca 2014 08:12

Czytaj dalej...Rusza kolejna edycja Zielonych Czeków – dorocznej nagrody finansowej przyznawanej z okazji Dnia Ziemi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Czytaj dalej...
 
Do pieca zamiast na hałdę PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 06 lutego 2014 00:00

Czytaj dalej...Do tej pory flot i inne produkty uboczne powstające przy produkcji tzw. węgla handlowego trafiały na hałdę lub co gorsza do pieców. Spalane nieefektywnie w przydomowych kotłowniach przyczyniają się niskoemisyjnej degradacji powietrza. Dzięki nowej technologii wdrażanej przez Jastrzębską Spółkę Węglową również te odpady mają szansę stać się paliwem po pierwsze efektywnym, po drugie ekologicznym.

Czytaj dalej...
 


Strona 6 z 8