facebook

„Bliżej natury – zwierzęta wokół nas” - zakończenie programu PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 20 listopada 2013 08:55

Czytaj dalej...IV edycja programu „Bliżej natury – zwierzęta wokół nas” dobiegła końca. W piątek 15 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach podsumowano cały projekt uroczystą ceremonią oraz wręczeniem nagród za udział w konkursie realizowanym w szkołach gmin powiatu żywieckiego.

Czytaj dalej...
 
Tansgraniczna troska o las PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 04 listopada 2013 10:20

Czytaj dalej...Zaczęło się od usychających świerków w Beskidach. Polscy i słowaccy leśnicy szybko zrozumieli, że wspólne działania po obu stronach granicy przyniosą znacznie większe efekty. Tak zrodził się duży projekt Rew-Be-Las. Po nim były jednak następne. Leśnicy po obu stronach granicy pokazują, że potrafią razem współpracować nie tylko dla dobra lasów, ale całej społeczności.

Czytaj dalej...
 
Mieszkańcy Polski Południowej oszczędzają najwięcej energii w swoich domach PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 29 października 2013 11:32

Ogólnopolski Raport RWE o świadomości energetycznej Polaków

Czytaj dalej...
 
[Video] Przerobią ścieki na czystą wodę i paliwo PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 17 października 2013 07:36

 Czytaj dalej...W ciągu godziny odparowuje 1300 l wody i osusza prawie dwie tony osadu. Jedna z najnowocześniejszych w Polsce instalacja suszenia osadów działa od września w żywieckiej oczyszczalni ścieków.

Czytaj dalej...
 
Generalne Sprzątanie Miasta PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 08 października 2013 07:50

Czytaj dalej...4 października zorganizowane zostało Generalne Sprzątanie Miasta.

Czytaj dalej...
 
EkoAktywni nagrodzeni PDF Print Adres email
Ekologia
Piątek, 04 października 2013 07:39

Czytaj dalej...Są wśród nich harcerze, nauczyciele, organizacja działające na rzecz dzieci, stowarzyszenia oraz ekolodzy. Łączy ich jedno aktywność na rzecz ekologii.

Czytaj dalej...
 
Rozebrano nielegalny taśmociąg na Pilsku PDF Print Adres email
Ekologia
Wtorek, 17 września 2013 11:24

Czytaj dalej...Końcem sierpnia rozebrany został taśmociąg w Korbielowie, który wywozić miał narciarzy na Pilsko. O tym, że obiekt postawiono nielegalnie, informowało jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Stowarzyszenie Na rzecz Wszystkich Istot. Ekolodzy sygnalizowali, że wyciąg postawiono bez wymaganego pozwolenia na budowę, a sprawę zgłosili do Powiatowego Nadzoru Budowlanego oraz na policję.

Czytaj dalej...
 
Gotowi na śmieci? PDF Print Adres email
Ekologia
Środa, 04 września 2013 00:00

Czytaj dalej...O tym, jak Żywiecczyzna przygotowała się na nowy system gospodarki odpadami pisaliśmy już kilkakrotnie. Przypomnijmy, początkiem lipca, tuż po wejściu nowej ustawy w życie, zaledwie połowa gmin zakończyła procedurę wyboru firmy, która zajmie się odbiorem i utylizacją odpadów. W pozostałych siedmiu gminach (również w Żywcu) przetargi wciąż się ślimaczyły. Jak jest dziś, w tych gminach, dwa miesiące od wejścia nowego prawa?

Czytaj dalej...
 
Trzy miliardy euro trafią na Śląsk PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 05 sierpnia 2013 00:00

Czytaj dalej...Inwestycje regionalne w ochronę środowiska w nowej perspektywie finansowej Unii oraz podsumowanie dotychczasowego wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dla projektów realizowanych przy wsparciu unijnych funduszy to główne tematy spotkania dziennikarzy z Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską, które odbyło się w piątek 26 lipca w Katowicach.

Czytaj dalej...
 
Będą robić prąd ze śmieci PDF Print Adres email
Ekologia
Poniedziałek, 05 sierpnia 2013 00:00

W lipcu powołano do życia Śląski Klaster Gospodarki Odpadami.

Czytaj dalej...
 
Dwie dekady funduszy PDF Print Adres email
Ekologia
Czwartek, 04 lipca 2013 13:50

Czytaj dalej...114 tys. dofinansowanych zadań ekologicznych i blisko 29 mld zł wydanych na gospodarkę wodną, ochronę powietrza, wód, ziemi i gospodarkę odpadami, oraz edukację ekologiczną. Tak wygląda dwudziestoletni bilans działalności 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które zainaugurowały właśnie wspólne obchody okrągłego jubileuszu.

Czytaj dalej...
 


Strona 7 z 8